Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ja tam pisałem do 10.10 ;p licze na 98% ;p jakie mieliscie odpowiedzi tam gdzie trzeba było wybrac A,B,C,D ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi ledwo starczylo czasu.. wyszedłem ostatni zawsze zbyt długo się zastanawiam... Ogólnie myśle że poszło mi dość dobrze.. 1 temat wybrałem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja wyszedłem 10 minut przed końcem, więc było ok. Jak pisałem wcześniej wybrałem temat 2, a jeśli chodzi o ABCD, to w obydwu zadaniach dałem C- peryfraza, styl publicystyczny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no ja tez C w obu ;p mysle ze dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gorzej będzie jutro, chociaż jak obliczałem punkty z ostatniej próbnej matury z matmy (3 listopada) to maturę mam zdaną. Gorzej będzie w piątek- wybrałem rozszerzoną biologię ;d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
napisałam że fetysz to fascynacja, ubóstwienie, uwielbienie, ale mi sie to kojarzy z czymś innym hehe;) funcja akapitu 7 względam 6 napisałam że w 7 jest opisany inny przykład tego co w akapicie 6 czyli inny przykłąd kiedy przedmiot staje sie kultowy.. jakoś tak namieszałam... najgorzej mnie wpieniały pytanie gdzie pisało: jaką funkcje pełni coś tam... miałąm ochote napisać: Jaką? Sraką!!! ale sie powstrzymałam i coś tam ściemniłam temat wybrałam 1 chociaż nic nie pamiętałam z tych lektur bo jeszcze nie powtarzaliśmy my... nie wiedziałam jak ma na imie tak kochanka wokulskiego i kim jest to waliłam taką ścieme że "kochanka", "jego kobieta" itp. ale bez szczegołow, no ale wypracowanie jest dobre, mogą mi tylko odjąć punktów za znajomość lektury, chociaż w sumie pisałam tak żeby nie walnąć żadnej głpoty i poszło nawet OK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hah o fetyszu tez napisałam ze to jest rzecz specjalna,moze wlasnie to jest dobra odpowiedź;p a wy jak macie?;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja napisałam że jest to coś czczone , tak było w słowniku Mam nadzieje ,że zaliczą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fetysz to chyba raczej przedmiot pozadania, fascynacji..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam serdecznie wszystkich maturzystow faktycznie.. ten fetysz też mnie zastanawia... Ja napisałam, ze jest to" pożądanie posiadania". myslicie, ze ok?...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kurde ja to juz nie pamietam co napisalem o tym fetyszu.. ogolnie co do tej matury to niektore zadania dziwne byly, kolektywizmu nie ruszylem bo nie pamietalem co to jest. Reszta zrobiona ale niektore zadania to lanie wody wiec nie wszystko dobrze wypracowanie 1 i mysle ze jako tako poszlo. Ogolnie jestem dobrej mysli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a mam pytanie co napisaliscie w pytaniu o 2 akapit : co sprawia ze dizeło staje sie popularne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja pisałam drugi temat i była maturka ok myśle że mi dobrze poszło pozdrawiam :*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak. raczej będzie to 'rzecz specjalna' bo trzeba było na pdst akapitu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale przeciez fetysz sam w sobie nie jest rzecza specjalna, tylko raczej pragnieniem jej posiadania, a tym samym fascynacja ;))) chociaz sama juz nie wiem .. ;D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Paulina~ napisał:
Moim zdaniem ta Matura była dobra i brak w niej nieporozumień jeśli chodzi o zadania (z wyj. jednego, o którym zaraz napomnę). Podobna do arkuszu maturalnego CKE. Oceniam to przynajmniej po wypowiedziach z zeszłego roku wielu zdających i nawet nauczycieli, którzy skarżyli się, że Operon dał trudne matury Wątpliwość miałam tylko w jednym zadaniu, gdzie trzeba było odpowiedzieć: "Jakie są- wg autora tekstu-przytocz jego słowa ..." (jakoś tak, nie pamiętam dokładnie treści polecenia), co wnioskuje, że można zacytować fragment tekstu, a na pierwszej stronie arkusza maturalnego był ZAKAZ cytowania i wskazówka, że zdający powinien odpowiadać tylko własnymi słowami. Ps. To była peryfraza
nie czytasz dokładnie, owszem był zakaz cytowania, ale zaraz potem napisane było :"chyba, że wymaga tego polecenie"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak dokładnie trzeba było napisać synonim Fetyszu na podstawie AKAPITU - czyli według mnie to jakaś wyjątkowość,specjalność !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja napisalam że fetysz to unikatowość , nonkonformizm i indywidualizm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jak tam po dzisiejszej maturze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy ktos mi powie gdzie jest ten klucz?;/ mial byc dzisiaj. czy ja jestem jakas nie teges ze nie moge znalezc?;>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...